Kryptoměnová online hra s názvem Alteration, která patří k vůbec prvním kryptoměnovým hrám, se vyvíjí v pražském softwarovém domě eMan. Hra poběží na síti největší světové kryptoměnové burzy Binance a bude provázana se světem NFT. Celou hru bude vyvíjet pod svými křídly nová dceřinná firma společnosti eMan, která se jmenuje Legend has it.

Svět kryptoměn a NFT tokenů je v současnosti považován za jedny z neprogresivnějších a nejrychleji rostoucích oblastí finančních technologií. Jak tokenů, měn, tak i „virtuálních obrázků“ je na celém světě ohromné množství. Existují jich tisíce a jejich hodnoty se velmi liší.

Na jedné straně stojí udržitelnost hodnoty a na té druhé velký potencionální zisk spojený s podstoupením vysoké míry rizika. Hra Alteration je však založena na systému „play-to-earn“ tedy v překladu hraj a vydělej. Hru si budete moci zahrát zdarma a k tomu navíc i vydělat nějakou tu virtuální měnu bez nějakého riskování.

Demoverze hry Alteration vyjde do konce listopadu

Demoverze bychom se mohli dočkat během následujících dvou týdnů. První tokeny bude možné zakoupit v předprodeji, který proběhne ještě v prosinci tohoto roku. Zájem o první českou NFT hru roste, což potvrzuje i zájem Telegramové skupiny, která čítá za dva poslední týdny už 3 500 členů.

„Vstup do tohoto světa vnímáme jako zásadní krok k rozšíření našeho pole působnosti. Oblasti blockchainu a kryptoměn jsou bezpochyby nejsilněji a nejrychleji rostoucí trh a naznačuje svou silnou roli v budoucí ekonomice. I proto jsme se rozhodli stát se jednou z prvních českých společností, která pomůže položit stavební kameny ve světě kryptoměnových her,“ vysvětluje Jiří Horyna, CEO společnosti eMan.

Podobné hry dosahují denního obratu v řádek desítek milionů dolarů

Otevřený svět Alteration budou doprovázet cyberpunkové motivy s nádechem severské mytologie. Hra je vyvíjena jako tahová RPG strategie. V té budou moci hráči vydělávat virtuální měny, a to právě hraním skrze nakupování, prodej či obchodování.

NFT tokeny bude možné získat různými způsoby. Nejoblíbenější formou se pravděpodobně stane forma PvP (player versus player), kde budou hráči o NFT tokeny bojovat mezi sebou, ale i PvE (player versus environment), které zahrnuje získávání tokenů v dungeonech, jeskyních a jiných. Další způsob získání tokenů bude možné těžbou materiálů v dolech, ze kterých budou moci hráči NFT vyrábět.

Tokeny, které mohou hráči získat jsou ukryté v podobě zbraní, brnění či herních postav. Další budou moci hráči sami vyrábět s pomocí zvolených profesí. S nimi bude možné vyrábět vylepšitelné součásti výzbroje. Další podoba NFT tokenů se nachází v majetku, které bude možné nakupovat – těžební doly a byty.

„NFT hry se ve světě těší velkému úspěchu. Ty nejznámější konkurenční projekty jako například Axie Infinity, dosahují obratů až v řádech desítek milionů dolarů denně, a to zejména v prodeji NFT na jejich herních obchodech,“ dodává Tomáš Pšenička, hlavní tvář projektu Alteration.

Více informací o hře Alteration na www.alteration.io

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!