Český logistický fintech 4Trans poskytuje kromě faktoringu i další služby pro autodopravce. Novinkou je interaktivní mapa, která umožní řidičům pohodlné vyhledávání míst k odpočinku po celé České republice.

Na cestách tak mohou pomocí webové aplikace bez větších komplikací vyhledat nejbližší pumpy, dostupné připojení k wifi, občerstvení nebo kvalitní odpočívadla.

Rozhraní mapy jim navíc umožňuje přidávat nově objevená místa a sdílet tak své tipy s ostatními kolegy na cestách. Mapa v současnosti funguje v České republice a 4Trans pracuje na jejím rozšíření do Evropy. Dalším plánem startupu je zanést do mapy databázi obchodních center, u kterých lze parkovat s nákladním vozidlem.

„V dnešní době je silniční provoz unavující a stresující. Naši klienti se potýkají s velkým množstvím výzev a musí být neustále na pozoru. Teď si mohou díky naší mapě usnadnit život a omezit čas strávený například pátráním po nejbližším odpočívadle. Mapa je vytvořena na bázi intuitivního používání, jejími primárními faktory jsou přehlednost a rychlost. Nalézt se díky ní dají odpočívadla, parkoviště pro kamiony, sprchy a mimo jiné také naše partnerské čerpací stanice Eurobit, Silmet a Warman. Dbáme na bezpečnost, a proto se na mapě označují nebezpečné úseky na cestách po celé České republice,“ říká CEO 4Trans Jaroslav Ton ml.

Práce autodopravce vyžaduje plánovaný odpočinek a občerstvení

Práce autodopravců vyžaduje povinnost pravidelných přestávek. Podle mezinárodních předpisů silniční dopravy činí povinná přestávka u nákladních vozidel minimálně 45 minut nejpozději po 4,5 hodinách jízdy. Řidiči menších vozidel si čas na odpočinek pro bezpečnost jízdy stanovují sami. Podle dopravní psycholožky představuje přestávka v řízení i prevenci proti únavě a vyčerpání.

„Nejlepší rada, jak bojovat s únavou za volantem, zní: „Nejbližší parkoviště a pravý blinkr.“ Ano, takto jednoduché to je. Začíná-li řidič pociťovat únavu, měl by zastavit a odpočinout si. Vystoupit z auta, protáhnout tělo, nadýchat se čerstvého vzduchu, udělat pár kroků, jeden dva dřepy, předklon, záklon, kroužit rameny. Během delších jízd je jako prevence únavy důležitý i pitný režim a způsob stravování. Pít je dobré po troškách, ale pravidelně,“ říká dopravní psycholožka Martina Kopečková.

Bezplatnou mapu do Evropy dostane i sama komunita

Vývoj mapy běží na platformě Mapotic a je neustále v procesu. Kromě zaměření na Českou republiku je v plánu zaznamenat užitečná místa i v dalších státech Evropy – mapa se v blízké době zaměří také na Slovensko, Německo, Polsko a Rakousko. Autodopravci se na vývoji mapy navíc interaktivně podílí přidáváním svých vlastních doporučení.

„Komunita řidičů se na svých cestách vzájemně podporuje a sdílí mezi sebou různé vychytávky. Předtím komunikovali skrze vysílačky, dnes je tu internet. Jsem proto rád, že díky naší digitální mapě mají autodopravci možnost mezi sebou zdarma sdílet užitečné a hlavně aktuální informace, které jim pomáhají s výběrem jejich další zastávky. Jako například dostupnost wifi, počet parkovacích míst, možnost občerstvení, osvětlení parkovišť nebo informace, zda je dané parkoviště hlídané, či nikoli. Víme, jak důležitá je pro ně možnost zakoupit si potřebné zboží v obchodě. Další plánovaná kategorie v mapě se proto zaměří na obchodní centra s dostupným parkování pro nákladní auta,“ doplňuje Alexandr Lagazzi, marketingový ředitel 4Trans.

4Trans Mapa

Další články o 4Trans:

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!