Společnost Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, pokračovala v loňském roce v rozšiřování portfolia svých patentů a podala rekordní počet přihlášek u Evropského patentového úřadu (EPO). Tento krok jí zajistil umístění v první desítce společností se sídlem v Evropě, v oblasti osvětlení si zde drží prvenství. V celosvětovém žebříčku se pak umístila na 22. místě. V minulém roce EPO obdržel celkem 193 460 žádostí.

„Naše inovace představují účinný nástroj na cestě za lepším životním prostředím a nové možnosti navíc přinášejí přidanou hodnotu našim zákazníkům,” říká Eric Rondolat, CEO společnosti Signify. „Díky naší inovační kultuře jsme dokázali vytvořit rozsáhlé portfolio duševního vlastnictví, které odráží naše odhodlání proměnit průmysl osvětlení pomocí produktů, systémů a služeb. Ty pomáhají nejen spotřebitelům, ale také podnikům či muinicipalitám zvyšovat energetickou účinnost, mají dlouhou životnost a celkově zlepšují uživatelskou zkušenost.“

Patenty společnosti Signify otevírají nové možnosti v oblasti udržitelných inovací, a to včetně úsporného osvětlení či inteligentních systémů určených pro odborníky, spotřebitele i municipality. Přihlášky podané v roce 2022 odrážejí dlouhodobý závazek k řadě oblastí udržitelnosti. Mezi ty patří například osvětlení pro pěstování rostlin ke zlepšení dostupnosti potravin, udržitelná výroba včetně 3D tisku nebo například světla, která přispívají lidskému zdraví a pohodě.

Signify navíc rozšířila dopad svých inovací prostřednictvím průkopnického licenčního programu EnabLED, díky kterému má dnes už nad 1500 firem přístup k více jak 5 tisícům patentů společnosti. Špičkové a energeticky úsporné technologie se tak mohou šířit ještě rychleji.

Příklad inovace: UV-C světelné zdroje společnosti Signify inaktivují vir, který způsobuje COVID-19

Signify

s National Emerging Infectious Disease Laboratories (NEIDL) na Bostonské univerzitě v USA provedli výzkum, který ověřuje účinnost UV-C světelných zdrojů Signify na inaktivaci viru SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19.

Od začátku pandemie SARS CoV-2 se Dr. Anthony Griffiths, docent mikrobiologie na Bostonské lékařské fakultě v Bostonu a jeho tým zabývají vývojem nástrojů na podporu vědeckého pokroku v této oblasti. Během svého výzkumu vystavovali inokulovaný materiál různým dávkám UV-C záření pocházejícím ze světelného zdroje Signify a hodnotili jeho inaktivační kapacitu za různých podmínek. Vědecký tým aplikoval dávku 5 mJ/cm2, což vedlo ke snížení viru SARS-CoV-2 o 99 % za 6 sekund. Na základě údajů bylo stanoveno, že dávka 22 mJ/cm2 povede ke snížení o 99,9999 % za 25 sekund.

„Výsledky našich testů ukazují, že pod vlivem určité dávky UV-C záření byly viry zcela inaktivovány: během několika sekund již nebylo možné detekovat žádný virus. Tato zjištění nás velmi potěšila a doufáme, že to urychlí vývoj produktů, které mohou pomoci omezit šíření COVID-19.“ Dr. Anthony Griffiths Docent mikrobiologie na lékařské fakultě Bostonské univerzity

O společnosti Signify

Signify (Euronext: LIGHT) je celosvětově vedoucí firmou v oblasti světelných produktů jak pro profesionály, tak pro koncové zákazníky a osvětlení v rámci internetu věcí. Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí obchodní hodnotu a pomáhají k přeměně života v domácnostech, budovách i na veřejných prostranstvích.

Firma, která v roce 2019 dosáhla tržeb ve výši 6,2 miliard EUR a zaměstnává přibližně 39.000 zaměstnanců ve více než 70 zemích světa, se snaží odhalit mimořádný potenciál světla, který dokáže změnit svět. Společnost byla tři roky po sobě oceněna jako Industry Leader podle Dow Jones Sustainability Index. Novinky týkající se společnosti Signify najdete v Newsroom u, na Twitter u, LinkedIn u a na Instagram u. Informace pro investory jsou na webové stránce Investor Relations.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!